• 400TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA!
All Categories
Cart 0
No products in the cart.

Blog

Genital Enfeksiyonlar: Faktörler, Önlemler ve İlişkiler

Genital Enfeksiyonlar: Faktörler, Önlemler ve İlişkiler

Bu yazıda, Size geçtiğimiz hafta anket şeklinde sorduğumuz genital enfeksiyonların risk faktörlerini, iç çamaşırı tercihinin etkilerini, iç çamaşırı değiştirme sıklığının önemini, perine temizliği yöntemlerini ve cinsel ilişki ile CYBE'ler arasındaki ilişkiyi inceledikten sonra, idrar yolu enfeksiyonları (İYE) ve vajinal mantar enfeksiyonlarını da ele alacağız. Ankete katılım gösteren takipçilerim

Regl Döneminde Doğal Destek: Bitki Çayları

Regl Döneminde Doğal Destek: Bitki Çayları

Kadınların hayatlarının bir parçası olan regl dönemi, bazen rahatsızlık ve ağrılarla dolu olabilir. Ancak doğal yöntemlerle bu dönemi daha rahat geçirebilirsiniz. Bitki çayları, regl döneminde rahatlamaya yardımcı olabilecek doğal bir seçenektir. Bu yazıda, regl döneminizde daha rahat hissetmenize yardımcı olabilecek bazı bitki çaylarını inceleyeceğiz.

Ters Rahim (Retroverted Uterus) Nedir ve Nasıl Tanımlanır?

Ters Rahim (Retroverted Uterus) Nedir ve Nasıl Tanımlanır?

Rahim, kadın üreme sisteminin önemli bir parçasıdır ve doğal olarak pelvis bölgesinde bulunur. Ancak, bazı kadınlarda rahim pozisyonu alışılmadık bir şekilde ters yönlere doğru eğilebilir. Bu duruma "Ters Rahim" veya tıbbi terimiyle "Retroverted Uterus" denir. Ters rahim, kadınların çoğunda herhangi bir sağlık sorununa yol açmayan bir durumdur, ancak bazı kadınlarda semptomlara neden olabilir.

Gizli Tehlike Dış Gebelik ve Bilmeniz gerekenler!

Gizli Tehlike Dış Gebelik ve Bilmeniz gerekenler!

Dış gebelik, gebelik yumurtanın rahim dışında, genellikle fallop tüplerinde geliştiği bir tıbbi durumdur. Normal bir gebelikte, döllenmiş yumurta rahme doğru ilerler ve orada tutunma gerçekleşir. Ancak dış gebelikte, döllenmiş yumurta fallop tüplerine, overlere, karın boşluğuna veya servikse implante (tutunma) olabilir.

icon

Sign up to Newsletter

...and receive $25 coupon for first shopping.